دانشگاه جامع علمی کاربردی

استان خراسان رضوی

مرکز آموزش عالی مقصود

راهنمای سامانه آموزش هم آوا

۱- وارد سامانه هم آوا به آدرس https://edu.uast.ac.ir شوید.

۲- نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید :

نام کاربری کد ملی و کلمه عبور  کدملی می باشد. (در صورتی که تاکنون رمز را تغییر نداده باشید)

نکته اول : در صورتی که قبلا در مرکز علمی کاربردی دیگری و یا همین مرکز مشغول به تحصیل بودید و به یکی از دلایل فارغ التحصیلی، انصراف، اخراج و… در این مرکز دانشجو شده ائید، ابتدای نام کاربری خود A قرار دهید.

همچنین اگر ۲ بار موارد فارغ التحصیلی، اخراج و یا انصراف برایتان اتفاق افتاده باشد باید B یا C یا D قرار دهید.

۳- پس از ورود به سامانه روی گزینه “دسترسی” کلیک نمائید.

۴- گزینه ی “تسویه حساب ” را انتخاب نمائید.(با انتخاب این گزینه دانشجویان جدید شهریه خود را پرداخت نمائید)

اگر نشان داده نشد مجددا سعی کنید(بعلت کندی اینترنت )

۵- پس از مشاهده دروس ثبت شده، روی گزینه “نهایی کردن دروسی که ثبت موقت هستند” کلیک نمائید.

۶- سپس روی گزینه “پرداخت” کلیک کرده و پس از اتصال به درگاه بانکی، مبلغ نمایش داده شده را پرداخت نمائید.

۷- در پایان از کدرهگیری خود پرینت تهیه کرده و نزد خود نگه دارید.

۸-با مراجعه به گزینه برنامه هفتگی و پرینت آن مطابق برنامه در کلاس های  سامانه آموزش مجازی ریلان شرکت نمائید

حالا به معرفی مهم ترین امکانات این سایت می پردازیم :

 میزکار : تو این قسمت از سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات کلی از مشخصات فردی ، رشته ، دانشگاه و دانشکده تحصیلی ، مقطع تحصیلی ، سهمیه قبولی و وضعیت تحصیل در اختیار دانشجو قرار می گیره . همچنین در صورتی که دانشگاه بخواد پیام مهمی مثل عدم تمدید انتخاب واحد ، تعطیلی پیش بینی نشده و … رو به همه دانشجوها بده ، تو این قسمت ثبت می کنه . در آخر هم اخبار تحصیلی مهم دانشگاه علمی کاربردی مثل زمان دریافت کارت ورود به جلسه و یا زمان انتقالی و مهمانی و … در اون بیان میشه .
 انتخاب واحد : این قسمت مهمترین امکانی که سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی در اختیار دانشجوها قرار داده . تو این قسمت لیست دروس ارایه شده برای هر ترم به همراه نام استاد مربوطه ، زمان برگزاری کلاس و زمان برگزاری امتحان اون درس گفته میشه . علاوه بر این دانشجوها می تونن زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی رو تو این قسمت ببینن .
 تایید انتخاب واحد و برنامه هفتگی : بعد از انجام انتخاب واحد تو سایت هم آوا توسط دانشجو تو زمان تعیین شده ، لیست این انتخاب واحد باید توسط مدیر گروه آموزشی دانشکده مربوطه به لحاظ پیش نیاز و پس نیاز دروس اخذ شده ، تایید بشه . بعد از اینکه لیست انتخاب واحد تایید شد تو این قسمت تاییدیه انتخاب واحد به همراه برنامه هفتگی گذاشته میشه .

 نیمرخ تحصیلی : تو این قسمت دانشجو می تونه اطلاعات مربوط به پیش نیاز و پس نیاز هر درس رو ببینه . توصیه می کنیم که قبل از انتخاب واحد تو هر ترم ، دانشجو به این قسمت بره و اطلاعات لازم برای انتخاب واحد رو کسب کنه .
 کارنامه موقت : تو این قسمت دانشجو می تونه نمره های خودش رو برای هر درس ببینه . تو این گزارش وضعیت داوطلب فقط تو یک نیم سال ارایه می‌ شه و اگه دانشجو به نمره کسب شده تو هر درس اعتراضی داشته باشه می تونه اون رو تو بازه ای که اعلام میشه از طریق ثبت اعتراض به نمره های دانشگاه علمی کاربردی ثبت کنه .
 کارنامه : با استفاده از بخش دریافت کارنامه از سامانه هم آوا​ ، دانشجو می تونه کل نمره های کسب شده تو طول همه نیمسال های تحصیلی خودش رو به همراه معدل هر نیمسال و معدل کل ، تعداد واحد اخذ شده و تعداد واحد مردودی و بقیه اطلاعات مربوط با دروس تحصیلی خودش رو ببینه .